Založ si blog

Jeho Veličenstvo Dobroslav Trnka

Pred pár dňami navštívil protestujúcich pred Generálnou prokuratúrou SR, sám neomylný Dobroslav Trnka, najväčší bojovník za právo na Slovensku. Prečo to takto píšem? Mal som tú „česť“ ho spoznať osobne, počas jeho prvej návštevy protestujúcich. Jeho správanie počas druhej osobnej návštevy ma utvrdilo v presvedčení, že takto sa môže správať iba arogantný a samoľúby človek.

 

Od 1. mája prebieha pred budovou Generálnej prokuratúry SR protestná akcia s názvom Occupy GP, za vyšetrenie všetkých káuz za posledných 20 rokov. Práve preto pred GP, nakoľko mnoho medializovaných káuz bolo stopnutých práve na prokuratúre a takisto preto, pretože prokuratúra ako dozorujúci orgán priamo rozhoduje o tom, akým smerom a či vôbec sa vyšetrovanie bude uberať.

 

Počas druhého mesiac okupácie, v júni, medzi nás zavítal z ničoho nič prokurátor Dobroslav Trnka. Prišiel medzi nás a bez pozdravu sa začal rozhliadať po transparentoch a vypísaných kauzách a osobách. Po chvíli ticha začal komentovať jednotlivé kauzy. Z jeho tvrdení mohli zúčastnení mať pocit, že všetci sú idioti, ničomu nerozumejú, nevedia, čo robia a „LEN ON“ je jediný najspravodlivejší a najčestnejší v SR, vďaka ktorému môžeme byť radi, že vôbec žijeme. Jeho arogantné a povýšenecké správanie bolo evidentné od prvej chvíle.

Snažil sa dehonestovať úsilie ľudí pred GP, ktorí tam vydržali od 6:00 – 22:00 stáť každý deň a vysvetľovať okoloidúcim dôvody akcie. Síce sa už zozbieralo niekoľko tisíc podpisov pod petíciu Za lepšie Slovensko a drvivá väčšina okoloidúcich vyjadrila sympatie k tejto akcii, no jemu je to jedno…

Pokúsil som sa s ním dať do normálnej debaty o medializovaných kauzách, avšak jeho „100% argumenty“ nepripúšťajú iný názor, okrem jeho vlastného. Prisľúbil však, že za pár dní nám prinesie rozhodnutia GP k jednotlivým kauzám a chcel náš prísľub, že ich takisto vyvesíme. Nemali sme s tým žiadny problém, avšak prešiel viac ako mesiac a stále čakáme… Možno to nestihol preto, že si za ten čas vymieňal recepty so svojím gastronomickým kamarátom na červenom Ferrari…

Tento týždeň po zistení, že zvolávatelia Occupy GP požiadali miestny úrad o predlženie akcie do konca roka pred budovou prokuratúry, prišiel Dobroslav Trnka medzi ľudí opäť so sprievodom, pravdepodobne svojich kolegov. Pýtal si povolenie (pričom ide podľa zákona o oznámenie, čo by mal fundovaný prokurátor vedieť) na pokračovanie Occupy GP. Chvíľu študoval predmetné „povolenie“, načo vyjadril svoj „právny“ názor, že si nie je istý, či je to v súlade so zákonom. Zjavne mu asi vadí, že akcia Occupy GP bude pokračovať do konca roka a naďalej mu otravovať pracovné prostredie…

 

Rád by som citoval Zákon o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry:

Podľa §26  písm. h) je prokurátor povinný zdržať sa verejného vyslovovania svojho názoru na prípady, ktoré nie sú právoplatne skončené – tu len uvediem, že pán Trnka s nami otvorene hovoril o kauzách, ktoré nie sú ukončené a vyslovoval svoj názor na ne, čím vznikol dôvodný predpoklad, že porušil dané ustanovenie zákona o prokurátoroch.

A napríklad podľa §74 písm. b) prokurátor nesmie požívať alkoholické nápoje ani iné návykové látky pred začiatkom služobného dňa a počas služobného dňa. Ale to len tak na okraj…

Doktor Trnka zjavne nemá nič iné na práci, ako buzerovať ľudí za ich právo na zhromažďovanie a protest, ktorý poukazuje na dlhoročné megakauzy, za ktoré nikto z „veľkých“ rýb ešte nesedel.

Po protestoch Gorila sú ľudia citlivejší na kroky štátnych orgánov, vlády a verejných činiteľov, len Jeho Veličenstvu je to jedno…

 

PENTA story!

02.09.2013

Len aby sa nezabudlo, ako vznikla skupina PENTA... Pozrite si krátke video z filmu Zuzany Piussi o vzniku spoločnosti PENTA. http://www.youtube.com/watch?v=gPIBPoQM88A PS: Pozdravujem Digital park viac »

Odkaz pre PENTU: Na každú sviňu sa voda varí!

21.08.2013

"Volič nič o ničom nevie, volič je hovno. Volič vníma iba absolútny povrch." To sú slová Jaroslava Haščáka z roku 2006, počas stretnutia s Jirkom Malchárkom. Finančná skupina PENTA už viac »

Otvorený list Vláde Slovenskej republiky!

20.08.2013

Nie ste nič iné ako zberba a odporcovia dobrého vládnutia. Nie ste nič iné ako nájomní ničomníci. Svoju krajinu ste predali za misu šošovice. Svojho Boha zradili pre pár drobných ako Judáš. viac »

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

mäso, nákupy, hydina, supermarket

VIDEO: Lesk a bieda potravín, zahraničné valcujú domáce

16.12.2018 12:00

Obchod s potravinami čaká zlatý vianočný týždeň. A práve teraz sa ukazuje lesk aj bieda ponúkaných potravín - prevahu majú dovážané výrobky nad domácimi.

Island Autobus Nehoda

Pri havárii autobusu v Srbsku zomreli traja ľudia

16.12.2018 11:51

Ďalších 32 ľudí utrpelo zranenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 63366x
Priemerná čítanosť článkov: 7041x

Autor blogu

Kategórie